Schommelstoel gemerkt Thonet, mét sticker

Afgelopen op 18-10-2020 om 19:00

Winnend bod: € 326,54

Prachtige schommelstoel, sticker van Thonet aanwezig

Mooie Vintage schommelstoel (of Schaukelstuhl), gemerkt Thonet

Afmetingen :

Hoogte : 101cm
Breedte : 50 cm

Zwart gebeitst - hout is in heel goede staat.
Het gewoven webbing (geweven rotan) is nog helemaal intact!

Schommelstoel (Schaukelfauteuil)  is een klassiek meubelontwerp van Michael Thonet uit 1858-1860.  Het is een sierlijke schommelstoel van gebogen beukenhout met ronde armleuningen en een hoge rugleuning. De zitting en de rugleuning zijn gemaakt van vlechtwerk met rotan.

Na dit eerste ontwerp ontstonden meerdere variaties, waaronder een schommelstoel met voetensteun en een schommelstoel zonder armleuningen. De stoel werd voor het eerst aan een internationaal publiek getoond op de International Exhibition (1862)  in Londen.

In 2009 werd dit model door de firma Thonet opnieuw uitgebracht in een beperkte oplage.

Alle foto's werden genomen door één van onze medewerkers met talent!

€ 310,99 door julesmiel op 16-10-2020 om 19:28:42
€ 326,54 door Veerlerut op 16-10-2020 om 19:28:41
€ 294,27 door Veerlerut op 16-10-2020 om 13:20:22
€ 280,24 door kevg70 op 11-10-2020 om 21:52:34
€ 231,64 door Gertvandervloet op 11-10-2020 om 21:48:18