Maritiem knopentableau + boek over de Antwerpse Scheldehaven in OVP

Afgelopen op 16-09-2020 om 19:18

Winnend bod: € 20,00

-In zeer goede staat verkerend knopentableau, met voorbeelden van nautische knopen en katrolsystemen, alsook een maritieme halfmodel van een Thonier schip. Alles met franstalige messing titelschildjes. Bevestigd op een canvas dat opgespannen is in een houten lijst . Afm 50x40cm, minieme gebruikssporen.

-Nieuw boek -nog in plastieke verpakking- getiteld "Antwerpen Wereldhaven - Over handel en scheepvaart"

Waar water en land elkaar tegenkomen, ontstaan havens. Het zijn kruispunten en ontmoetingsplekken. Mensen van over de hele wereld varen er af en aan. Ze verhandelen er goederen, komen in een andere wereld, doen er nieuwe indrukken, dromen en ideeën op.
Antwerpen heeft veel aan zijn Scheldehaven te danken. Dat verhaal begint in de middeleeuwen, en het is er een van groei en expansie, tot op heden. Dankzij de haven vaart sinds eeuwen de wereld Antwerpen binnen, en vaart Antwerpen de wereld tegemoet.
Havens evolueren mee met de schepen die er aanmeren. Uitvindingen overal ter wereld zorgden voor revoluties in de scheepvaart. De kleine streekgebonden zeilvaartuigjes van weleer evolueerden tot de machtige zeereuzen van vandaag, die naar alle uithoeken van de wereld varen. Maar te midden van het gigantische staal en beton blijft de haven mensenwerk.

Dit boek vertelt het verhaal van de haven van Antwerpen zoals het in het MAS wordt gepresenteerd op de verdieping Wereldhaven.

Auteur:Els de Palmenaer Johan Lagae

Hardcover - 175 pp.

29 x 21 cm

€ 20,00 door clorisse op 16-09-2020 om 09:42:51
€ 20,00 door Marijtje op 16-09-2020 om 09:42:51
€ 18,38 door clorisse op 16-09-2020 om 09:42:34
€ 17,50 door Marijtje op 16-09-2020 om 09:42:34
€ 15,75 door clorisse op 16-09-2020 om 09:42:11