Art-deco Madonna met kind 1920-1930

Afgelopen op 03-12-2019 om 20:10

Winnend bod: € 64,32

Maria afgebeeld met haar symbolische blauwe mantel, in zeer goede staat.
 Gesigneerd door de kunstenaar A. Noseda. Beeld uit het atelier van de Kortrijkse Pottenbakkerij Noseda. De stamvader van dit pottenbakkersgeslacht Alfons Noseda, afstammeling van in de 18de eeuw ingeweken Italianen in West-Vlaanderen, begon zijn loopbaan als leerling-boetseerder aan de Academie van Kortrijk. Dat was omstreeks 1900 toen je in Kortrijk al de toonaangevende pottenbakkerij had van Laigneil, waar hij ook ging werken. Met de financiële ruggesteun van Evarist en Hector Caesens richtte hij in 1908 te Kortrijk een pottenbakkerij op: de pottenbakkerij Caesens-Noseda.
Het beeld is aan de achterzijde gesigneerd A. Noseda, Made in Belgium, 507. Het beeld heeft enkele kleine stukjes van de lak die weg zijn.

Vertoont gebruikssporen.

Afmetingen: H37cm x B39,5cm x D17,5cm.

€ 64,32 door Krid op 03-12-2019 om 15:14:11
€ 61,26 door boa666 op 03-12-2019 om 15:14:11
€ 58,33 door Krid op 03-12-2019 om 15:11:52
€ 55,55 door boa666 op 03-12-2019 om 15:11:51
€ 52,51 door Krid op 30-11-2019 om 16:46:18